Kommentaarid (10)

Mida põnevat peidab endas novembris ilmuv album "In Spe"?

Juba loetud nädalate pärast ilmub Vaiguviiuli labeli alt Erkki-Sven Tüüri aegse In Spe album. Loe lähemalt, kuidas ja mis palad on leidnud tee plaadile.

Erkki-Sven Tüüri 60. ja In Spe 40. sünnipäev on mõlemad märkimisväärsed tähtpäevad Eesti muusikaskeenel. Novembris ilmuval topeltplaadil „In Spe“ ühendame need kaks suursündmust!

In Spe 1983. aasta album. Pildi allikas: starina.ru

Esimene plaat annab võimaluse kuulata 1983. aastal ilmunud albumi taastatud ja remasterdatud taasväljannet, millel kõlavad lood paremini kui kunagi varem.

Teise plaadi materjal on oluliselt kirjum. Kui mõte In Spe-d taasavaldada idanema hakkas, ilmus endiste bändiliikmete voodialustest välja hulk  stuudiosalvestusi ja kontsertvõtteid aastaist 1979–1983, millest mõnda nad enam ise ei mäletatudki. Nii oli meie kätte sattunud mitukümmend põnevat muusikapala. Ajalise limiidi tõttu kõik neist paraku plaadile ei jõudnud. Esmalt jäid kõrvale need salvestised, kus polnud kas pala esitus piisavalt hästi õnnestunud või siis oli lindistustehnika alt vedanud. Sellest hoolimata jäi sõelale ikkagi rohkem muusikat kui 42-minutilise plaadi peale mahub.

Kaalusime üht- ja teistpidi ent lõplik otsus jäi mõistagi Erkki-Sven Tüüri õiguseks. Nii saidki plaadile palad, mis tema hinnangul iseloomustavad kõige paremini In Spe muusikalisi ideid, mõtteviisi ning maalmavaadet. Meeleolud on seejuures mitmekesisemad kui esimese plaadi muusikal – on ju ühes äärmuses “Isamaa” ning teises “Õhtulaul”, nende kahe vahele aga mahuvad jõulised ja pikad teosed nagu “Kellad” või “Uus ja vana”. Kokkuvõttes avardavad kaks plaati oluliselt meie teadmisi In Spest ning annavad sisukama ja terviklikuma pildi kui vaid 1983. aasta album.

Eeltelli topeltplaat meie e-poest: http://vaiguviiul.ee/e-pood/in-spe-2lp


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (10)
NviGugskTl QspKcYOWmEifNhM · 24. november 2019
wKvAMUCkDWpdQbX FWnkCeyzNrsodMEm · 24. november 2019
nHADdrKv IcPDyjHbAmGRaELz · 20. jaanuar 2020
puwDOqsQHXxSnYC gvXTUfZrVLWchn · 20. jaanuar 2020
HnGeQqBY KyCxpuhARBSG · 15. märts 2020
bNBlrumXw vITiPVay · 15. märts 2020
MrfVcUIpmokQ umKjrcVvi · 18. aprill 2020
sawLEmjdPIuG HEOlgaVDPGUkvjN · 18. aprill 2020
FyDxCwtGbSrM ujpUPKzGo · 5. juuli 2020
ratuiTKn cWukMDNqOXtw · 5. juuli 2020