Kommentaarid (2)

Aasta plaat 2019

Vaiguviiuli meeskond vaatab tagasi möödunud aasta suurimatele õnnestumistele ja väljakutsetele.
2019. aasta oli Vaiguviiulile tegude- ja tegutsemisrohke, välja sai antud nii vana klassikat kui täiesti uut muusikat, samuti korraldasime oma esimesed kontserdid.
Nüüd oleme juba paar kuud uuenenud meeskonnaga nuputanud uusi plaane. Peagi oleme valmis ka teile avama, millega plaanime oma publikut uue kümnendi alguse puhul üllatada ja rõõmustada. 

Enne aga jagame oma mõtteid ja tundeid seoses eelmise aasta ettevõtmistega. Et säiliks võrdlusobjekt eelmise aasta kokkuvõttega, siis küsisime taas oma meeskonnaliikmetelt kolm küsimust

1. Milline Vaiguviiuli 2019. aasta plaatidest oli sinu jaoks kõige südamelähedasem ja miks?

2. Mis oli sulle sellel aastal suurim väljakutse Vaiguviiulis?

3. Mida põnevat ootad uuelt aastalt?

Põnevat lugemist!

MIHKEL

1. Nagu möödunud aastal, on ka nüüd väga raske ühte plaati esile tõsta. Nende kõigi nimel sai päris palju tööd tehtud ja sestap on nad kõik lähedased ja armsad.
Ent kui pean ühe esile tõstma, siis on see Erkki-Sven Tüüri ja In Spe topeltplaat. Seda eeskätt seepärast, et esmakordselt kõlavad eesti progeroki kullafondi kuuluvad palad plaadil just nii, nagu nad 40 aastat tagasi pidanuks – seda mõistagi tänu Priit Kuulbergi ennastsalgavale tööle. Kuid oluliseks teeb selle plaadi minu jaoks seegi, et sellega sai kättesaadavaks hulk seni avaldamata Erkki-Sven Tüüri varast loomingut.

2.  Suurim väljakutse oli kindlasti "Eesti laulupidu 150" topeltplaadi koostamine. See nõudis tohutult aega – läbi oli vaja kuulata sadu ja sadu salvestusi ning välja valida just need, mis kõige paremini eri ajastute üldlaulupidusid iseloomustaksid. Samuti oli selle kogumikuga väga suur vastutus eesti rahva ja laulupidude pika traditsiooni ees, mis nõudis nii minult kui tervelt meeskonnalt suurt pühendumust ning põhjalikku süvenemist.

3.  Kuna alanuud aastasse on planeeritud Vaiguviiuli jaoks mitmeid ettevõtmisi, mida teeme üldse esimest korda ning millest mõni jõuab avalikkuse ette alles järgmisel aastal, siis ootan eeskätt häid õppetunde, põnevaid kogemusi ja rikastavat koostööd uute
projektipartneritega.

JAANIKA

1.    Mingis mõttes on võib-olla meie kõigi jaoks aasta plaat just Laulupeo juubeliplaat, see sai minu meelest lihtsalt nii külluslik ja kaunis ajarännak meie rahvuse väga omapärasesse kultuurinähtusesse. Tööd oli muidugi ka palju ja see jätab alati oma jälje lemmikute valimisel.
Minu enda lemmik, mis mind kõige rohkem üllatas ja mida ma nimetan aasta hea-tuju-plaadiks on hoopis
Mikronite topeltsingel. See on kuidagi nii värvikirev ja vahetu emotsiooniga ja natuke teistmoodi. Minu jaoks oli see ka külg Grapsist, millest ma tegelikult mitte midagi ei teadnud ja jälle õppetund Eesti muusikaajaloost üldisemalt.


2.  Minu kanda on suurem osa Vaiguviiuli majanduslikku poolt ja eks pea igas ettevõtmises kehtib see vana reegel, et poodi avada on lihtne, aga seda järgmised aastad lahti hoida on hoopis teine teema. Ma saan vaadata tagasi aastale 2019 tõelise imestuse ja ka kergendusega - see on nõudnud hoopis suuremat gümnastikat, kui seda nõudis 2018, aga tulemus on samas näha - me oleme siin ja ei kavatse veel kuhugi ära kaduda! Rohket väljakutset pakkus muidugi kogu Laulupeo juubeliprojekt, aga lõbusaim oli hoopis Propelleri kontsertide korraldus - lõpptulemus ületas mu enda ootusi mitmekordselt ja oli väga vahva elamus!

3.   Uuelt aastalt on jälle nii palju huvitavat, mida oodata! Loodame saada vahetumat kontakti osade meie püsiklientidega - valmistame ette võimalust Tartus meid uues kontoris külastada, kust saab siis ka lõpuks otse meie käest plaate osta! Aga muidugi ka kõik need vahvad muusikateosed, mis kõik ootavad erinevates ettevalmistusetappides; mul on hea meel näha siin taas küllalt laia läbilõiget kvaliteetmuusikast - on proge, on dzässi, on folki... kõik suure loo ja sügava põhjaga. Tulekul on ka paar kontserti - kõik see tekitab rõõmu ja mõnusat ootusärevust, et saaks ikka ja jälle pakkuda naudingut ja elamust heast muusikast.

KATARIINA

1.  Sellel aastal on olnud palju põnevaid projekte, mis on edendanud nii minu muusikaalaseid teadmisi kui muusikamaitset. Kõige sagedamini keerleb mu kodusel plaadimängijal siiski vaieldamatult Amor Trio plaat. Nende peen huumor laulusõnades ja esitusmaneerides ning mõnusad viisid võimaldavad suurepärast hingekosutust  ja ajarännakut.

2.  2019. aasta püsivaks väljakutseks oli minu jaoks oma rolli leidmine Vaiguviiuli meeskonnas ja üha uute ülesannete lahendamine - oskustepagas on kindlasti oluliselt arenenud! Aasta vaieldamatu kõrghetk oli siiski "Eesti laulupidu 150" topeltalbumi koostamine. Olen ise sügavalt laulupeo usku ja pean seda üheks eesti kultuuri kõige ilusamaks ja võimsamaks saavutuseks, selle võrra tundsin iga plaadiga tehtud liigutuse juures kõrgendatud vastutustunnet. Tänaseni on täiesti sürreaalne mõelda, et sain võimaluse kirjutada plaadile ühe eessõna ja see ongi trükitud ja iga plaadi juures kaasas.

3. Loodan, et meie uued ettevõtmised leiavad sooja vastuvõtu meie sõprade seas ja üha uued inimesed nii Eestis kui mujal avastavad meie tegemised. Samuti ootan, et saaksin ennast proovile panna uutes situatsioonides.

MERKE MARIA

1.  Eelmisel aastal ilmunud plaatidest on kindlasti kõige eredamalt meeles ikka Propelleri 40. juubeliks ilmunud topeltalbum. Enne seda plaati olin võrdlemisi võhik eesti punki alal. Ega ma tänasekski suur asjatundja ei ole, aga kui raadiost kuulsin laulu „Ma tahan teha Tiinat“, siis võttis ikka jala tatsuma küll. Minu jaoks eriti meeldejäävaks muutsid Propelleri plaadi sellega kaasnenud kontserdid, mis osutusid ülipopulaarseks, ning ääretult suur huvi plaadi vinüülversiooni vastu, mis lausa paari kuuga välja müüdi ning mille järgi hiljem korduvalt küsiti. Päris uhke tunne on nüüd mõelda, et minu riiulis on just see LP, mida paljud nii väga ihkavad!

2.  2019. aastal ilmus meil minu arvates väga tänuväärne plaat „Eesti laulupidu 150“, mis meile endale tohutult meeldis nii sisult kui kujunduselt. Teadsime, et see plaat võiks olla iga eestlase kodus, aga ei teadnud, kuidas teha see kõigile märgatavaks, et kõik teaksid, et selline vahva kogumik üldse ilmunud on. Turunduse osas ma asjatundja kindlasti ei ole, seega oli minu jaoks üsna suur väljakutse mõelda läbi, mis võiks töötada ja mis mitte, ning teha koostööd ka teiste ettevõtetega. Õppisin selle projektiga palju uut ja sain hea kogemuse edaspidisteks plaanideks.

3.  Ma loodan, et Vaiguviiul saab veel suurema hoo sisse, sest kahjuks või õnneks on endiselt palju neid, kes meie plaadifirmast kuulnudki pole. Usun, et nii mõnedki sooviks endale vähemalt poolt Vaiguviiuli alt ilmunud väljaannetest enda muusikakogusse, aga nad lihtsalt ei tea seda veel. Ja muidugi on mu kõrvu jõudnud mitmed põnevad ideed, mis loodetavasti käesoleval aastal teostuvad!

ROOSI

1.  See on väga raske valik, sest see aasta oli meil väga palju super häid plaate. Kõige südamelähedasemad on minul ilmselt Propeller "40" ja "Laulupidu 150". Propelleri kontsert andis juba sellele plaadile nii palju juurde ja mul oli väga hea meel seal olla. Laulupidu oli teine aasta tippsündmus. Selline plaat nagu “Eesti Laulupidu 150” võiks ikka kõigil kodus olemas olla. Laulupidu on mulle väga tähtis ja südamelähedane ning seetõttu valisin ma selle plaadi.

2.  Minu arvates oli kõige suurem väljakutse Propelleri kontserti korraldamine. See tuli meil väga hästi välja ning ma olin väga rahul kontserdiga.

3. Ootan põnevusega uusi plaate ja kontserte mille tegemisest osa võtta.

KUSTI

Kusti, miks sulle nii väga meeldib Sirelite plaat? 
- Sest mulle meeldib Sillerdaja laul.

Ja see laul (ja seetõttu ka plaat) on meeldinud talle esimesest kuulamisest. Varsti on see aasta aega pea iga päev kuulatud lugu. Tantsida annab ka. Ja kaasa laulda. Ja üldse paistab olevat üks hea tuju muusika!
Kusti sai varsti pärast Sireleis ilmumist kolmeseks. Enne seda oli esimesel kohal Onu Preller (ehk Propeller)). Seega ei imestanud meist keegi väga, kui nähes, et me pildistame plaate, tormas Kusti ka pilti tegema, oma lemmik kaenlas (ning jah, ta kuulab seda vinüülilt ning jah, meil on selline mängija, et ta saab ise selle käima panna, kui plaat valmis on. Korduvalt).
Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (2)
KdUINFTHjnx cdJviGZkErbl · 5. juuli 2020
ORhEPsfvmdTAl DTesrGWwzxpI · 5. juuli 2020