Kommentaarid (8)

Vaiguviiul Kotkajärve Metsaülikoolis

Vaiguviiuli esindus käis väliseestlaste legendaarsel kokkutulekul  – juba 52. korda toimunud Kotkajärve Metsaülikoolis. Loe artiklist, millised muljed meid valdasid ja mida tõime kodu-Eestist kaasa!

Vaiguviiuli esindus osales 3.–8. augustil Kanadas legendaarses Kotkajärve Metsaülikoolis, kuhu sel aastal oli kogunenud sadakond välis- ja kodueestlast (viimased olid mõistagi suures vähemuses). Väga erinevatel teemadel peetud ettekannete seas pidas loengu ka meie produtsent Mihkel, kes tutvustas kuulajatele rohkete muusikaliste näidete varal kodu-eesti rokkmuusika arengut aastail 1965–1990.

Mihkel Truman ettekannet pidamas
Ehkki mitmeid artiste ja nende loomingut tunti, pakkus ettekanne iseäranis nooremale väliseesti muusikahuvilisele palju uut ja huvitavat. Kokkuvõttes tõdeti, et hoolimata korralike instrumentide ning ajakohase heli- ja salvestustehnika puudumisest tehti suurepärast ja maailma parimatele rokkbändidele kõigiti konkurentsi pakkuvat muusikat.

Loengule järgnenud arutelul meenutasid mitmed vanema põlve väliseestlased, kuidas kodumaad külastades püüti sealseid muusikuid aidata tuues neile Kanadast ja mujaltki kaasa Nõukogude Liidus defitsiitseid kitarrikeeli, lääne bändide heliplaate jpm. Aga polnud haruldane seegi, et kui kuuldi, kuivõrd hästi kehvavõitu instrumentidele vaatamata mängiti, otsiti võimalusi, kuidas muusikutele kvaliteetsemaid pille hankida.

Mihkel Truman ja eesti muusika huviline Tauno Mölder

Teisalt aga pajatati lugu, kuidas 1970. aastal Eestit külastades toodi sugulastele kingituseks kaasa The Beatlesi “Abbey Road”, millest aga nood kuulnudki polnud ega esialgu ka suuremat arvata osanud.

Pärast ettekannet ja sisukat arutelu jätkus õhtu retrorokktantsupeoga, kus populaarseimaks osutusid Propelleri, Rock-Hoteli, Apelsini, Ruja, Music Seifi, Ultima Thule, Vitamiini ja Gunnar Grapsi Grupi palad.

Retrorokktantsupeol olid tantsupõrandal nii 3- kui 87-aastased.

Nii Kotkajärvel kui ka Torontos tunti Vaiguviiuli tegevuse ja meie väljaannete vastu elavat huvi. Tänu sellele aga kohtusime hulga põnevate inimestega, kellega sõlmisime ka kokkuleppeid edasiseks koostööks – seega on võimalus, et tulevikus ilmutab Vaiguviiul ka mõne väliseesti artisti albumi.


Leia artikliga seotud plaate meie veebipoest:

Gunnar Graps & Ornament „Rahatuvi“ – http://vaiguviiul.ee/e-pood/ornament-lp

Propeller “40” – http://vaiguviiul.ee/e-pood/propeller-40-2cd

Mikronid “1969/1973” – http://vaiguviiul.ee/e-pood/mikronid-2x7

Kaseke “Põletussõnum” – http://vaiguviiul.ee/e-pood/kaseke-lp


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (8)
nDxdKPYSgsiWbw XonxHCiFj · 24. november 2019
XjyCTKNAUBhZ ONPmIbaBxglnWrc · 24. november 2019
LtQazTypZ CqJHoNIXLRTwDkY · 20. jaanuar 2020
mXkJlqBu TwKDlzXcu · 20. jaanuar 2020
xbOpVRGolg WRYehsqrldOuP · 15. märts 2020
GRwsZVPIfXaulE iqOgsWbR · 15. märts 2020
pPwzDQeIKqCWk wQMBDVLNZ · 18. aprill 2020
uXTHtIdanoSy NhtpayzOdSmikAY · 18. aprill 2020